top of page
Search
  • Denny Veselý

Dať na rozum či srdce?

Stál si niekedy pred rozhodnutím, kedy hlava hovorila niečo, ale srdce chcelo ísť svojou cestou?

Skôr či neskôr sa v živote človeka stane vec, kedy príde na rozhodovanie. Dospelácky, ale aj život tínedžera, prináša situácie, kedy príde potreba voľby. A podľa čoho sa rozhodnúť?

Dostal si na výber z dvoch možností:

1) Žiť normálny život, založiť si rodinu, vychovať dieťa a byť mu vzorom.

2) Ísť za svojim snom, o ktorom si sníval už ako malý.

Bol by som dobrý otec? Chcem to vôbec takto? Čo by sa patrilo urobiť? Ako to cítiš? Dalo by sa zvládnuť oboje?

Čo by si si vybral?

Život 30-nika je neustále pod vplyvom otázok, kedy dieťa, kedy rodina, kedy vnučka, a kedy príde ten čas... Ak máte priateľku, tak to ešte danú situáciu posilňuje. A prečo ľudia neakceptujú rozhodnutie aj napriek tomu, že to nezodpovedá normám, ktoré boli nastavené. To neznamená, že sa ľudia nimi chcú, alebo musia riadiť. Rád by som žil podľa seba a podľa toho, čo uznám za vhodné. Robil veci, ako cítim, a nie ako sa vyžadujú.

Je náročné, no zároveň nevyhnutné robiť veci inak. Ak Vám niekto hovorí, že je niečo dobré alebo zlé, pozrite sa na to, kde sa nachádza. Je pre Vás vzorom? Robí niečo, čo Vás inšpiruje? Každý, kto Vám hovorí niečo v živote, Vás dostane maximálne tam, kde sa nachádza on sám. A zásadné je... Kto robí viac ako vy, Vás nikdy nebude kritizovať. Kritizujú len tí, čo robia menej alebo vôbec. Nechápu princípy. Nenechajte sa znechutiť a choďte za svojim.

Počas života som sa naučil dávať vždy na pocit. Ako daný moment cítim, tak sa chcem rozhodnúť. Samozrejme, nie vždy to je také jednoduché a nie vždy sa to dá. Ale intuícia nikdy nesklame. Rozhodnutie prostredníctvom srdca poteší, alebo minimálne naučí niečomu novému. A oboje je v poriadku. Rozhodnutie podľa toho, ako človek cíti, znamená, že Vaše správanie je nepredvídateľné. A ľudia nemajú radi, keď nevedia, čo od Vás čakať.

Držte sa svojej intuície a toho, čo cítite. Kam sa chceš vybrať? Čo chceš robiť? Máš nutkanie začať niečo nové? Podnikanie? Umenie? Nová sféra? Choď. Možno to neprinesie to, čo človek očakáva. Ale prinesie to, čo človek potrebuje. Pochopiť. Posunúť sa ďalej. Prichádza rast a na tom sa stavia veľkosť človeka.

Vybral som si číslo 2. Intuícia

0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page